Ambasadori Soreca takon kreun e misionin OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit

Nga Exit News
Ambasadori Soreca takon kreun e misionin OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca takoi të mërkurën kreun e misionit OSBE/ODIHR, Jozefa Gacek për të folur rreth zgjedhjeve të 25 qershorit.

Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se gjatë takimit diskutuan në lidhje me përgatitjet për datën e zgjedhjeve.

Takova ambasadoren Jozefa Gacek, kreun e misionin të OSBE/ODIHR në Shqipëri në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Ne diskutuam mbi përgatitjet për këtë ditë dhe veçanërisht monitorimin e zgjedhjeve.”

Soreca shprehet se vëzhguesit diplomatic do të jenë të vendosur në të gjithë vendin dhe BE është e gatshme për të mbështetur misionin.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>