Ambasadori gjerman: prishja e Teatrit në atë formë, për mua është e vështirë për t’u kuptuar

Nga Exit News
Ambasadori gjerman: prishja e Teatrit në atë formë, për mua është e vështirë për t’u kuptuar

Ambasadori gjerman Peter Zingraf e dënoi shembjen e Teatrit Kombëtar nga qeveria. “Shembja e nxituar e Teatrit Kombëtar në Tiranë agimin e ditës së sotme në atë formë, që e pamë, është për mua e vështirë për t’u kuptuar”, shkruan Ambasadori në reagimin për mediat.

“Pikërisht në situatën aktuale të jashtëzakonshme dialogu mes qeverisë dhe shoqërisë civile si dhe sjellja transparente e qeverisë janë veçanërisht të rëndësishme”, shtoi Ambasadori Zingraf.

Ai shprehu shqetësim për shembjen e Teatrit gjatë pandemisë “duke qenë se grumbullimet e njerëzve të ndodhura deri tani dhe ato të pritshme mund të sjellin hapa pas”.

Ai i bënë thirrje për “të gjithë aktorëve për dialog dhe vetëpërmbajtje”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>