Ambasadori i BE, Soreca, takon kreun e SPAK: Të fillojë rekrutimi i hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit

Nga Exit News
Ambasadori i BE, Soreca, takon kreun e SPAK: Të fillojë rekrutimi i hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka njoftuar përmes një statusi në rrjetin Twitter se ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja.

Ky është takimi i dytë i kreut të SPAK me partnerët ndërkombëtar, pas takimit të mëngjesit të së enjten me ambasadoren e SHBA-ve, Yuri Kim.

Soreca bëri me dije se takimi u fokusua në arritjet e SPAK, por edhe te rëndësia e fillimit të rekrutimit të hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Gjithashtu Soreca shton se Bashkimi Europian është  “gati për të vazhduar sigurimin e mbështetjes dhe ndihmës së plotë për SPAK si një nga elementët kryesorë të reformës në drejtësi.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>