Ambasadorja amerikane Kim takohet me kreun e SPAK

Nga Exit News
Ambasadorja amerikane Kim takohet me kreun e SPAK

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim u takuan me drejtuesin e SPAK, Arben Kraja.

Ambasada nuk njoftoi arsyen e takimit. Kjo është vizita e dytë e ambasadores brenda pak ditësh në SPAK. Pas takimit të fundit, ambasadorja u shpreh se SPAK do të hetojë të korruptuarit pavarësisht nga pozita e tyre.

SPAK ka disa dosje nën hetim, si përshembull manipulimet me zgjedhjet e 25 prillit, tenderat e rrugëve dhe çështjen e Teatrit Kombetar.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>