Ambasadorja Kim mesazh sensibilizues për Covid-19

Nga Exit News
Ambasadorja Kim mesazh sensibilizues për Covid-19

Ambasadorja Amerikane në Tiranë Yuri Kim i bën thirrje qytetarëve të zbatojnë masat kundër koronavirusit — të mbajnë maskë kur nuk mbajmë dot distancimin social.

“Le të bëjmë të gjithë pjesën tonë për Njëri-tjetrin. Unë do të vendos maskë për ty, nëse ti do të vendosësh maskë për mua. Prandaj kur distancimi social nuk është i mundur, le të vendosim maska dhe ta mposhtim Covid-19 sëbashku”, tha Ambasadprja në nëj mesazh zanor sensibilizues të publikuar në afqen e ambasadës, të premten, pasdite.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme