Ambasadorja Kim përgëzon SPAK për kapjen e 400 kg kokainë

Nga Exit News
Ambasadorja Kim përgëzon SPAK për kapjen e 400 kg kokainë

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim përgëzoi Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK për kapjen e 400 kilogramë kokainë në Kosovë.

Në nje postim, në Facebook, Ambasadorja Kim shkroi se:

“SPAK dhe Policia e Shtetit Shqiptar, DEA, luajtën një rol të rëndësishëm në këtë sulm kundër trafikantëve ndërkombëtarë të drogës dhe krimit të organizuar”.

Në një hetim ndërkombëtar, të hënën, u kapën 400 kilogramë kokaine të fshehura në një ngarkesë me pula të ngrira. Ngarkesa u porosit nga një kompani shqiptaro-kosovare.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>