Ambasadorja Kim, rotacionin politik e vendosin njerëzit

Ambasadorja Kim, rotacionin politik e vendosin njerëzit

Ndryshimi politik ndodh vetëm kur e zgjedhnin njerëzit.

“Mendoj se rotacioni i pushtetit, nëse kjo është ajo që duan njerëzit, nëse kjo është ajo që njerëzit vendosin, është gjithmonë diçka e mirë në një demokraci”, tha Ambasadorja Yuri Kim për gazetarin Sokol Balla në Real Story.

“Dhe në pak muaj në këtë vend, do të ketë zgjedhje, shpresoj, dhe do të shohim çfarë do të vendosin njerëzit”, shtoi Kim.

Ajo u shpreh e sigurtë që në vend do të ketë zgjedhje, duke mos lënë hapësirë për shtyrje zgjedhjesh ose bojkotim.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme