Ambasadorja Kim: Zbatimi i Reformës në Drejtësi e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë

Nga Exit News
Ambasadorja Kim: Zbatimi i Reformës në Drejtësi e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim deklaroi se është e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë zbatimi i Reformës në drejtësi.

Në një postim në Twitter, Kim shkruan:

“Shumë e rëndësishme për të ardhmen e Shqipërisë zbatimi i Reformës në Drejtësi hap pas hapi. Është e nevojshme largimi i pengesave, gjetja e zgjidhjeve praktike dhe të mos dorëzoheni ndaj atyre që urojnë që Drejtësia të mos vijë.

Reagimi i Kim erdhi pas deklaratës së ministres së drejtësisë, Gjonaj e cila pohoi se Gjykata Kushtetuese, Byroja Kombëtare e Hetimit do të ngrihen brenda këtiij viti.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme