Amerika bëhet gati të përdorë vaksinën kundër Covid-19 brenda muajit nëntor

Nga Exit News
Amerika bëhet gati të përdorë vaksinën kundër Covid-19 brenda muajit nëntor

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (C.D.C.) ka njoftuar zyrtarët e shëndetit publik në 50 shtete të përgatiten për shpërndarjen e vaksinës kundër koronavirusit.

Vaksina parashikohet të përdoret për punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe grupet me rrezikshmëri të lartë infeksioni brenda fundit të muajit tetor dhe fillimit të nëntorit.

Ky udhëzim i C.D.C është shenja më e fundit e garës që po bëhet për krijimin e vaksinës kundër pandemisë që ka marrë më mbi 184,000 jetë njerëzish në Amerikë.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>