Amerika rekord të ri për numrin e të infektuarve ditorë

Nga Exit News
Amerika rekord të ri për numrin e të infektuarve ditorë

66 500 të infektuar të rinj me koronavirus janë zbuluar në 24 orët e fundit në Amerikë, duke shënuar rekord të ri numrin e të infektuarve ditorë.

Në të njëjtën ditë, presidenti Trump ka vënë për herë të parë maskë mbrojtësë në publik.

Në total në Amerikë numri i të infektuarve ka arritur 3,25 milionë banorë, mes të cilëve mbi 134 mijë kanë humbur jetën.

Amerika renditet në vend të parë si për numrin e lartë të të infektuarve, ashtu dhe për numrin e viktimave mes pacientëve me Covid-19.

Në total në gjithë botën, më shumë se 12,7 milionë persona janë infektuar dhe më shumë se 565 mijë kanë humbur jetën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme