Anglia bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në dyqane

Nga Exit News
Anglia bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në dyqane

Mbajtja e maskës në dyqane dhe supërmarkete në Angli do të jetë e detyrueshme nga data 24 korrik.

Qytetarët që nuk binden do gjobiten deri në 100 paund.

Sekretari i shtetit për Shëndetësinë, Matt Hancock tha se kjo do te rrisë ndjenjën e sigurisë tek qytetarët për të bërë blerje.

Vende të tjera që e kanë të detyrueshme mbajtjen e maskave në disa vende publike janë Spanja, Italia, Gjermania dhe Skocia.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme