Apeli lë në burg Adiola Lakrën, e dyshuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Billës

Nga Exit News
Apeli lë në burg Adiola Lakrën, e dyshuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Billës

Gjykata e Apelit Tiranë ka lënë në fuqi masën e sigurisë, arrest me burg për Adiola Lakrën, e dyshuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës, mbrëmjen e 11 qershorit, tek Komuna e Parisit.

26-vjeçarja akuzohet se ka nxjerrë në pritë Billën, me kërkesë të Sebastian Malit, një prej autorëve të dyshuar të vrasjes.

Ajo pranoi se në ka qenë e lidhur me Malin, por më pas është ndarë dhe është lidhur me Hekuran Billën. Por nuk i ka pranuar akuzat dhe gjatë seancës tha se nuk ka lidhje me vrasjen.

Me 29 qershor, Gjykata e shkallës së parë vendosi masën e arrestit me burg për Lakrën. Ky vendim u ankimua nga 26-vjeçarja.

Lajme te ngjashme