Ardian Çapja në gjendje kritike për jetën

Nga Exit News
Ardian Çapja në gjendje kritike për jetën

Ardian Çapja, i plagosur mëngjesin e 8 qershorit, ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Drejtori i Spitalit të Traumës në QSUT, Arben Zenelaj tha se Çapja është ende në sallën e operacionit dhe në gjendje të rëndë shëndetësore.

Çapja u godit me snaiper në shpatull dhe të paktën një prej plumbave i ka kaluar tejpërtej. Pas atentatit, ai shkoi fillimisht në spitalin e Elbasanit por më pas u transportua në Tiranë.

Atentati ndaj Çapjas ishte i mirëorganizuar dhe i paramenduar.

2 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme