Arrestohen 15 persona në vend, nga trafiku i emigrantëve tek dhuna në familje

Nga Exit News
Arrestohen 15 persona në vend, nga trafiku i emigrantëve tek dhuna në familje

Të hënën, 15 persoan u arrestuan në të gjithë vendin, sipas raportimit të Policisë së Shtetit. Kështu:

Policia e Gjirokastrës arrestoi një 40-vjeçar, për transport të paligjshëm të 6 emigrantëve. Personi kishte marër 200 euro për çdo emigrant.

Policia e Tiranës arestoi 14 persona dhe nisi hetimet për 2 të mitur. Arrestimet u kryen për akuza të ndryshme, që nga drejtimi i mjetit në gjendje të dehur, trafik droge dhe dhunë në familje.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>