Arrestohen 2 të rinj, po transportonin 36 emigrantë të paligjshëm

Nga Exit News
Arrestohen 2 të rinj, po transportonin 36 emigrantë të paligjshëm

Dy të rinj janë arrestuar, të dielën, afër Morinës, teksa po trasportonin 36 emigrantë të paligjshëm drejt Kosovës.

Të rinjtë, 22 dhe 33 vjeç, i kishin premtuar emigrantëve kalimin në Kosovë kundrejt një pagesë. Ata i kishin transportuar emigrantët nga Korç drejt Tiranës, e më pas drejt pikës kufitare të Morinës.

Hetimet për dy të arrestuarit po kryhen nga prokuroria e Kukësit.

Tashmë prej disa muajsh, ndihma dhe transporti i emigrantëve të paligjshëm është kthyer në një fenomen. Policia, kryesisht ajo e Korçës dhe Pogradecit, arreston çdo ditë persona, të cilët në shkëmbim të parave, iu premtojnë emigrantëve transport.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>