Arrestohen 3 persona për kultivim droge në 24 orë

Nga Exit News
Arrestohen 3 persona për kultivim droge në 24 orë

3 persona u arrestuan dhe 1 person u shpall në kërkim në 24 orët e fundit në vend për trafik dhe kultivim të kanabisit. Policia arrestoi edhe një prson për nxjerrjen e gurave dekorativ nga Mali i Tomorrit në mënyrë të paligjshme.

Policia e Shtetit njoftoi se:

Në Vlorë u arrestuan 2 persona për kultivim të kabanisit. Policia gjeti se personat do të kultivonin 580 fara kanabisi në fshatin Çorraj, Himarë.

Në Skrapar, policia arrestoi kryeplakun e fshatit Barçë për shpërdorim detyre dhe shpalli në kërkim një 44-vjeçar për kultivim të kanabisit.

Në Berat, u arrestua një 47 vjeçar, I cili dyshohet të ketë nxjerrë llaka guri dekorativ,
në mënyrë të kundraligjëshme në Malin e Tomorit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>