Arrestohen 3 punonjës të Albcontrol

Nga Exit News
Arrestohen 3 punonjës të Albcontrol

Armando Fezga, kryetar i sindikatës së kontrollorëve, Flora Ndreca, përgjegjëse turni dhe Muhin Mezini kontrollor u arrestuan nga Prokuroria e Tiranës, të premten.

3 punonjësit e aeroportit “Nënë Tereza”, akuzohen për shpërdorim detyre, për pezullimin e fluturimeve të enjten.

Ata sëbashku me 25 punonjës të tjerë u shoqëruan në polici të enjten pak para mesnate.

Kontrollorët e aeroportit hynë dje në grevë duke pezulluar fluturimet në aeroportin e vetëm në vend.

Kryeministri paralajmëroi marrjen e masave nëse personat nuk ktheheshin në punë. Ndërsa, ministrja Balluku e quajti grevën të paligjshme.

Lajme te ngjashme