Arrestohen 4 persona, pjesë e një grupi të trafikut të emigrantëve

Nga Exit News
Arrestohen 4 persona, pjesë e një grupi të trafikut të emigrantëve

Policia e Elbasanit ka arrestuar 4 persona dhe ka shpallur në kërkim 2 të tjerë për transport të paligjshëm emigrantësh.

Personat e arrestuar janë Xh. D., 29 vjeç, R. D., 23 vjeç, J. M., 22 vjeç dhe E. K., 21 vjeç, të katërt banues në Durrës. 2 personat e shpallur në kërkim janë A. S., 40 vjeç dhe S. K., 32 vjeç, të dy banues në Durrës.

Ndërsa dy persona të grupit u arrestuan nga policia më 28 shtator 2020.

Polica ka sekuestruar 6 automjete dhe 11 aparate celular.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme