Arrestohen dhjetra persona në Australi, protestuan kundër vaksinimit

Nga Exit News
Arrestohen dhjetra persona në Australi, protestuan kundër vaksinimit

Dhjetra persona u arrestuan të shtunën në Australi pasi protestuan kundër procesit të vaksinimit.

Protestat kanë shpërthyer në vend ndërkohë që plani i vaksinimit është gati për të nisur.

Protestuesit mbanin në duar sloganë “Trupi im, zgjedhja ime”.

Qeveria e Australisë ka planifikuar që të nis procesin e  vaksinimit me vaksinën Pfizer të hënën.

Rregullatori mjekësor australian ka aprovuar në fillim të kësaj jave edhe vaksinat e AstraZenexas dhe asaj të Universitetit të Oksfordit.

Mbështetësit e idesë kundër vaksinimit janë të përhapur në të gjithë Europën.

Teoritë konspirative gjatë pandemisë u rritën, tregojnë studimet. Mbështetësit e këtyre ideve janë kundër vaksinimit dhe mendojnë se vaksina do u ndryshojë ADN.

Për të lexuar më tepër rreth teorive konspirative gjatë pandemisë kliko këtu.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>