Arrestohen grabitësit e banesave që visheshin si policë

Nga Exit News
Arrestohen grabitësit e banesave që visheshin si policë

Policia e Vlorës ka arrestuar pesë të rinj të cilët të vshur si policë, grabisnin banesat.

Të arrestuari janë nga 26 deri në 39 vjeç.

Ata monitoronin shtëpitë që donin të grabisnin me dron dhe më pas, të veshur si polica, i grabisnin ato.

Policia ka gjetur armë dhe ka sekuestruar makinat e të akuzuarve.

Prokuroria eVlorës po vijon më tej hetimet.  Deri tani të arrestuarit akuzohen për “Vvjedhje me armë” e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim dhe “mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme