Arrestohen në Londër një grup shqiptarësh të trafikut të emigrantëve

Nga Exit News
Arrestohen në Londër një grup shqiptarësh të trafikut të emigrantëve

Shtatë shqiptarë të lidhur me një rrjet të trafikimit të emigrantëve, të cilët trafikuan qindra migrantë shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar në mënyrë të paligjshme, u arrestuan duke përfshirë kryetarin e tij të dyshuar, njoftojnë mediat britanike.

Migrantët u transportuan në kushte të ngushta në pjesën e pasme të furgonëve, duke paguar deri në 25,000 £ për të hyrë në vend.

Të arrestuarit, 6 meshkuj, të moshës nga 26 vjeç deri në 44 vjeç, dhe një grua 26 vjeçare u kapën në jug të Londrës, Surrey, Oxfordshire dhe Hartlepool, të martën në mëngjes.

Grupi shqiptar i trafikut të emigrantëve  besohet të ketë përdorur kontakte në Francë, Gjermani, Hollandë dhe Poloni.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme