Arrestohen organizatorët e protestës për vrasjen e Klodian Rashës

Nga Exit News
Arrestohen organizatorët e protestës për vrasjen e Klodian Rashës

Policia e Tiranës ka arrestuar të enjten, organizatorët e protestës kundër vrasjes së Klodian Rashës të martën

Në një njoftim zyrtar, policia njofton se janë arrestuar R.P. 21 vjeç banues në Tiranë, A.K. 29 vjeç, banues në Durrës dhe V.K. 23 vjeç, si organizatorë të protestës.

Ata akuzohen për organizim të paligjshëm të protestës dhe shkatërrim të pronës publike.

Gjithashtu policia njofton ka nisur hetim për 4 persona dhe janë shpallur në kërkim 8 të tjerë.

Të mërkurën qindra qytetarë protestuan në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për vrasjen e Klodian Rashës..

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>