Arrestohen 2 persona për shpërndarje kokaine

Nga Exit News
Arrestohen 2 persona për shpërndarje kokaine

Dy persona u arrestuan për shitje të lëndës narkotike kokainë, të martën, në Tiranë. Gjatë kontrollit, policia sekuestroi 800 gramë kokainë dhe një telefon. Të arrestuarit janë B. S.(Z)., 35 vjeç dhe A. A., 33 vjeç

“Shtetasi B. S.(Z)., me anë të lidhjeve të tij shoqërore siguronte sasi të mëdha lënde narkotike të llojit kokaine, të cilën ia jepte më pas shtetasit A. A., që ta shiste në doza të vogla, te klientë të ndryshëm në qytetin e Tiranës, me sasi nga 100 gramë deri në 1 kg, kundrejt vlerës 45 euro për gram”, njoftoi Policia.

Personi B.S ishte shpallur më parë në kërkim nga policia e Dibrës për vrasje me paramendim mbetur në tentativë dhe armëmbajtja pa leje.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>