Arrestohet 22 vjeçari, po transportonte 13 emigranë sirianë

Nga Exit News
Arrestohet 22 vjeçari, po transportonte 13 emigranë sirianë

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 22-vjeçar nga Durrësi, i cili po transportonte 13 emigranë sirianë të paligjshme.

Ai u arrestua në rrugën Elbasan-Peqin, teksa transportonte emigrantët në një makinë të marrë me qira.

I arrestuar i kishte premtuar 13 emigrantëve transportin nga Korça, drejt Tiranës e më pas drejt një prej pikave kufitare të veriut, kundrejt një pagese.

Hetimet për rastin po bëhen nga prokuroria e Elbasanit.

Tashmë prej disa muajsh, ndihma dhe transporti i emigrantëve të paligjshëm është krhyer në një fenomen. Policia, kryesisht ajo e Korçës dhe Pogradecit, arreston çdo ditë persona, të cilët në shkëmbim të parave, iu premtojnë emigrantëve transport.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme