Arrestohet 3 persona për trafik droge, dënohet me burg Jehon Breçani

Nga Exit News
Arrestohet 3 persona për trafik droge, dënohet me burg Jehon Breçani

Policia e Shtetit njoftoi se ka arrestuar gjatë paradites së të hënën 3 persona për trafik droge. Kështu:

Interpol Tirana arrestoi shtetasit shqiptar B. Q. 41 vjeç, banues në Tiranë, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për veprën penale “Organizatë kriminale” dhe “Grabitje me armë”.

Policia e Vlorës arrestoi një 53-vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Policia e Tiranës arrestoi për trafik droge me doza të vogla, shtetasin L. Sh., 31 vjeç, banues në Memaliaj.

Gjithashtu, Gjykata e Tiranës dënoi me burg për djalin e ish-drejtorit të Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Ai aksidentoi pak ditë më parë në Tiranë 23-vjeçaren Xhenisa Gega, e cila humbi njërën këmbë, dhe ndodhet ende në spital.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme