Arrestohet Ardian Çapja për vrasjen e Gentian Beqirit në 2012

Nga Exit News
Arrestohet Ardian Çapja për vrasjen e Gentian Beqirit në 2012

Policia e Elbasanit arrestoi të hënën Ardian Çapjan, ndërsa shpalli në kërkim Florenc Çapjan.

Ata akuzohen për vrasjen e Nezir dhe Gentian Beqiri në vitin 2012, në Elbasan

Gjatë kontrolit Çapjave ju sekuestruan armë.

Në nëntor të 2020, për këtë ngjarje u arrestuan Klajdi Dekoli, Jorgo Leku, Etien Cani dhe Ervis Bardhi.

Vrasjet e dy personave u kryen për hakmarrje, pasi në 2005-n Gentjan Beqiri u akuzua nga organet e drejtësisë për vrasjen e biznesmenit Sokol Çapja, vrasje e cila ka ndodhur në një prej bareve të Elbasanit, pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”.

Gentian Beqiri, vuante dënim me arrest shtëpie, kur u vra dhe dy policët që e ruanin nuk kuptuan asgjë derisa erdhi ambulanca

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>