Arrestohet një person për transport imigrantësh të paligjshëm

Nga Exit News
Arrestohet një person për transport imigrantësh të paligjshëm

Një person është arrestuar pasi është kapur duke transportuar 5 imigrantë të paligjshëm drejt Tiranës.

Policia ka ndaluar një 40-vjeçar në rrugën Korçë-Maliq, pranë fshatit Libonik.

Ai do të transportonte imigrantët e paligjshëm drejt Tiranës dhe më pas u kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së kundrejt shpërblimit.

Që nga vitit 2018 Shqipëria është bërë një nga korridoret kryesore të imigrimit të paligjshëm të qytetarëve afrikanë dhe aziatikë drejt BE-së.

Numri i imigrantëve të paligjshëm që janë kapur nga autoritetet në Shqipëri është rreth 20 mijë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme