Arrestohet Rrexhep Rraja

Arrestohet Rrexhep Rraja

Arrestohet Rrexhep Rraja, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja i akuzuar për përdhunimit të Xhisiela Maloku.

Vendimi i Gjykatës u bazua në ekspertizën fizike të vajzës, në aktin e ekspertimit teknik të telefonave të dy personave dhe në dëshmitw e dhëna prej tyre.

Këto informacione u bënë të ditura nga gazetarja e Bllkanweb, Klodiana Lala.

Ngjarja, e cila tronditi të gjithë opinionin publik u bë publike nga Oficeri Emiljano Nuhu, i cili denoncoi dhunën e ushtruar ndaj Xhisiela Malokut, neglizhencën e policisë dhe kërcënimet e Taulant Ballës dhe Kryebashkiakut të Krujës Artur Bushi.

Lajme te ngjashme