Asgjësohen 4 mijë bimë kanabisi në një aksion anti-drogë në Lezhë

Nga Exit News
Asgjësohen 4 mijë bimë kanabisi në një aksion anti-drogë në Lezhë

Katër mijë bimë kanabis janë asgjësuar gjatë një operacioni anti-drogë të forcave RENEA dhe FNSH në zonën e Kashnjetit në Lezhë.

Operacioni është zhvilluar mesditën e sotme pas të dhënave të marra nga Guardia di Finanza.

Burimet në media raportojnë se nuk ka patur të arrestuar gjatë aksionit ndonëse RENEA dhe FNSH kanë vepruar pa njoftuar policinë e Lezhës nga frika e dekonspirimit.

Një javë më parë, një operacion i ngjashëm anti-drogë u ndërmor në  në zonën e Niklës, Halil dhe Arramerras të Fushë-Krujës ku u asgjësuan rreth 20 mijë bimë kanabis dhe u arrestuan 16 persona ndërsa 24 të tjerë u shpallën në kërkim.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>