Asnjë i infektuar me Covid-19 në 24 orë në Australi

Nga Exit News
Asnjë i infektuar me Covid-19 në 24 orë në Australi

Australia ka shënuar ditën e parë pa asnjë rast të infektuar me koronavirus – që nga data 9 qershor.

Shteti i Viktorias – epiqendra e valës së dytë të virusit që goditi Australinë – regjistroi zero raste të reja për ditën e dytë rradhazi, pas një karantine 112 ditore.

Australia ka regjistruar 27,500 raste të infektuara në total, si dhe 900 viktima nga pandemia Covid-19.

Vendi me 25 milionë banorë praktikoi karantinimin dhe testimet në masë për të gjurmuar dhe kontrolluar virusin.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>