Atentat në Elbasan, plagoset rëndë një 32 vjeçar

Atentat në Elbasan, plagoset rëndë një 32 vjeçar

Një 32 vjeçar është plagosur rëndë pas një atentati me granatë në orët e para të mëngjesit në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në një lokal, në pronësi të të plagosurit, në lagjen Partizani.

32 vjeçari Albert Alterziu, ka qenë duke fjetur bashkë me nipin e tij, në një dhomë ngjitur me lokalin, kur ka plasur granata e dorës. Ai është plagosur rëndë dhe ndodhet në Spitalin e Elbasanit, ndërkohë që nipi i tij nuk ka pësuar dëmtime.

Deri më tani, policia po heton pistën e hakmarrjes, pasi Alterziu është dënuar më herët për vrasje. Në vitin 2001, Alterziu, atëherë 15 vjeç, ka vrarë Elton shulin, po 15 vjeç. Ai u dënua me 10 vite burg dhe për shkak të moshës, kreu vetëm 7 vitë dënim. Edhe pas daljes nga burgu, Alterziu është përfshirë në konflikte me armë në Elbasan.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>