Zgjidhet Kryetari i ri i FRPD-së

Belind Këllici është zgjedhur sot kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Në përfudim të votimeve të anëtarësisë së FRPD-së, ai ka mundur të marrë...

Aksident automobilistik me viktima në Bovillë

Dy persona humbën jetën vdekjen dhe shtatë të tjerë u plagosën në një aksident automobilistik në Bovillë, të shtunën mbasdite. Një makinë me gjashtë pasagjerë doli nga rruga,...

Miratohet buxheti i vitit 2016

Dje, u zhvillua një seancë maratonë në kuvend. Në seancë u miratua projektligji i “Buxhetit të 2016” dhe u hodh poshtë kërkesa për hetimin ndërkombëtar të...

Bankers Petroleum paguan rroga marramëndëse

Drejtuesit e kompanisë Bankers Petroleum paguhen nga një milion deri në 10 milionë lekë në muaj. Sipas Drejtorisë së Tatimeve vetëm 100 persona në të...

1 181 182 183 184 185 188