Eduard Selami do të votojë pro reformës

Eduard Selami do të votojë pro reformës

Deputeti i PD-së Eduard Selami deklaroi sot votën pro reformës në drejtësi edhe nëse Partia Demokratike voton kundra saj. Zoti Selami u shpreh se vendimi...

Rama-Basha-Meta: Do të vazhdojnë negociatat

Rama-Basha-Meta: Do të vazhdojnë negociatat

Treshja Rama-Basha-Meta ka rënë dakord për të negociuar për arritjen e konsensusit për reformën në drejtësi nisur nga varianti hibrid i propozuar nga Ndihmës Sekretarja e...

Basha refuzon takimin me Kryeministrin Rama

Basha refuzon takimin me Kryeministrin Rama

Kryetari i PD Lulzim Basha ju përgjigj thirrjes publike të Kryeministrit Rama për kompromis. Në mesazhin e tij, Zoti Basha bëri me dije se: Refuzon...

Rama: Gati të takohem me Bashën

Rama: Gati të takohem me Bashën

Kryeministri Edi Rama i jep të drejtë Ambasadorit amerikan Lu dhe shprehet se është i gatshëm të takoj Kryetarin e PD-së Basha, në çdo moment....

Basha dhe Meta kërkojnë konsesus

Basha dhe Meta kërkojnë konsesus

Kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe Kryetari i LSI-së Ilir Meta deklaruan sot se reforma në drejtësi duhet të miratohet me dakordësinë e të gjitha...

Dorëhiqet drejtori i përgjithshëm i burgjeve

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Artur Zoto  dha sot dorëheqjen. Në një letër drejtuar Ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani, ai bëri të ditur se largohet...

1805806807808809843