Taksë e re për makinat e luksit

Ministri Arben Ahmetaj deklaroi, dje, se do të ketë një taksë të re për makinat e luksit. Në një intervistë për Ora News, Ahmetaj u...

Tkurret biznesi, ulen punësimet e reja

Bizneset punësuan më pak njerëz të rinj në periudhën maj- qershor 2015. Sipas raportit të Bankës së Shqipërisë, sipërmarrësit, të frikësuar nga rënia e shitjeve,...

Ditë zie për viktimat e sulmit në Paris

Qeveria shpalli ditën e sotme, ditë zie në nderim të viktimave të sulmit terrorist në Paris. Pas Francës, vendet që kanë shpallur ditë zie janë...

SHBA dhe BE mbështesin reformën në drejtësi

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin deklaruan sot mbështetjen e tyre për reformën në drejtësi. Zoti Lu dhe Zonja Vlahutin thanë...

1 362 363 364 365 366 370