LSI voton sot për kryetarin e ri

LSI voton sot për kryetarin e ri

Lëvizja Socialiste për Integrim do të zgjedhë sot kryetarin e saj të ri, pas zgjedhjes së Ilir Metës President i Republikës dhe dorëheqjes nga posti...

Mos kemi frikë nga precedenti

Mos kemi frikë nga precedenti

Nuk ja vlen të kesh frikë nga precedenti. Asnjë progres shoqëror, ekonomik, politik, shkencor në historinë e njerëzimit nuk është kryer pa krijuar precedentin. Udhëtimi...

Kriza politike, nis takimi Rama-Basha

Kriza politike, nis takimi Rama-Basha

Kryeministri Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha kanë nisur takimin në Presidencë për të arritur një marrëveshje për krizën politike. Zoti Rama shoqërohet në...

Evropa refuzon azilkërkuesit shqiptarë

Evropa refuzon azilkërkuesit shqiptarë

Megjithëse vendet evropiane kanë pranuar 710 mijë azilkërkues gjatë vitit 2016, nga azilkërkuesit shqiptarë vetëm 3,1 për qind janë pranuar. Kështu raporton Eurostat në një...

1 422 423 424 425 426 560