Rama 2013-2016 per nderkombetaret

Marrëdhënia aktuale mes aktorëve politikë në vend, si mes njëri-tjetrit, ashtu dhe me ndërkomëbtarët, duket se ngjan më situatën e vitit 2012-2013. Në 2012, Bashkimi...

PBDNJ mbështet opozitën për nenin 88

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ) mbështet kërkesën e opozitës për  parimin e vendeve të rezervuara për reformën në drejtësi. Me anë të...

PD: Rama po i bën presion gjykatave

Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Rama se po ushtron presion ndaj gjykatësve për çështjen e pezullimit të drejtorit Çako dhe gjykimit të kryebashkiakut Rroshi. “Me...

Gjykata liron nga burgu Elvis Rroshin

Gjykata e Tiranës liroi sot nga burgu kryebashkiakut Elvis Rroshi. Pak ditë më parë Gjykata e Tiranës dha masën nga arrest me burg për Zotin Rroshi....

1 495 496 497 498 499 573