Gjermania: Pa reformën nuk ka negociata për në BE

Gjermania: Pa reformën nuk ka negociata për në BE

Ministri i jashtëm gjerman Frank-Walter Steinmeier theksoi sot nevojën për miratimin e reformës në drejtësi sa më shpejtë, përndryshe çelja e negociatave për anëtarësimin e vendit...

Arrestohet kryebashkiaku Elvis Rroshi

Arrestohet kryebashkiaku Elvis Rroshi

Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Rroshi u arrestua sot me urdhër arresti të prokurorisë Kavajë për falsifikim dokumentash dhe fshehje të të dhënave në formularin e...

Tahiri shënjestron KLD-në

Tahiri shënjestron KLD-në

“Këshilli i pasurisë dhe i padrejtësisë” e quajti sot ministri Tahiri Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Në një tjetër sulm të ashpër kundër sistemit drejtësisë,...

Shkodër, arrestohet drejtori i tatimeve

Drejtori i Tatimeve së Shkodrës Hysen Hysaj u arrestua sot për shpërdorim detyre. Ai akuzohet nga prokuroria se ka rimbursuar TVSH-në e një subjekti privat...

Shishtavec, arrestohen katër efektivë policie

Katër efektivë policie të Shishtavecit u arrestuan sot, pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Shefi i Policisë së Shistavecit Agim Berisha dhe tre inspektorët Agron Nela,...

Përmbytje në disa qarqe të vendit

Reshjet e shiut, gjatë orëve të para të mëngjesit, kanë përmbytur disa qytete të vendit. Në Tiranë, rrugët e Kombinatit, Komunës së Parisit dhe të Don Boskos janë përmbytur....

FMN, klima e biznesit është e keqe

FMN, klima e biznesit është e keqe

Ndryshe nga pretendimet e qeverisë, Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) pohon se klima e biznesit në Shqipëri nuk është e mirë. Për të disatën herë, edhe në...

1 496 497 498 499 500 573