GJKKO shtyn seancën ndaj Mediut

GJKKO shtyn seancën ndaj Mediut

Gjykata e Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, GJKKO shtyu seancën gjyqësore ndaj ish-ministrit Fatmir Mediu, të premten. GJKKO nuk e kishte njoftuar Mediun në...

dje, 12:30
Italia referendum për legalizimin e kanabisit

Italia referendum për legalizimin e kanabisit

Referendumi për dekriminalizimin e rritjes dhe konsumimit të kanabisit në Itali u nënshkrua nga më shumë se 420,000 njerëz në vetëm katër ditë. Ai parashikohet...

dje, 11:22
738 mjekë të pavaksinuar pezullohen në Itali

738 mjekë të pavaksinuar pezullohen në Itali

738 mjekë u pezulluan nga shoqatat profesionale pasi nuk u vaksinuan kundër Covid-19, sipas të dhënave të Federatës Kombëtare të Urdhërit të Mjekëve dhe Kirurgëve...

dje, 10:58
3000 mjekë të pavaksinuar pezullohen në Francë

3000 mjekë të pavaksinuar pezullohen në Francë

"3,000 punonjës të institucioneve shëndetësore dhe mjekësore-sociale të pavaksinuar u pezulluan," tha Ministri i Shëndetësisë Oliver Veran për radion RTL, të enjten. Prej të mërkurës,...

dje, 10:25
12345316