Automjeti bie në lumin Osum, plagoset drejtuesja 28-vjeçare

Nga Exit News
Automjeti bie në lumin Osum, plagoset drejtuesja 28-vjeçare

Një automjet u aksidentua të dielën në aksin kombëtar Berat-Skrapar, duke rënë nga Ura e Vërtopit në lumin Osum.

Nga aksidenti u plagos rëndë drejtuesja 28-vjeçare, Anxhela Ibra, e cila është nxjerr nga automjeti nga forcat e policisë dhe ushtrisë.

Këto të fundit ishin lajmëruar nga roja i një fabike të zonës, njëkohësisht edhe dëshmimtar i ngjarjes.

Ajo u dërgua fillimisht në Spitalin Rajonal të Beratit për të marr ndihmën e parë e më pas u transportua drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Pasagjeri që udhëtonte me drejtuesen e re, nuk ka pësuar lëndime.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme