Balla quan Metën ‘hileqar’: Po vonon miratimin e Kodit Zgjedhor

Nga Exit News
Balla quan Metën ‘hileqar’: Po vonon miratimin e Kodit Zgjedhor

Kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla deklaroi të premten se shumica socialiste do të rimiratojë ndryshimet e Kodit Zgjedhor të 5 tetorit, pas mosdekretimit të tyre nga presidenti Meta.

Gjatë një aktiviteti electoral në Elbasan, Balla akuzoi Metën se po vonon procesin që i jep popullit të drejtën për të zgjedhur deputetët e tij:

‘Më vjen keq që Presidenti mori të gjithë kohën e mundshme për të vonuar procedurat parlamentare, por s’kemi asnjë ditëpër të humbur, Kodi Zgjedhor ka transformuar tërësisht qasjen dhe i ka dhënë më shumë fuqi popullit, jo vetëm për të zgjedhur partinë politike, por edhe kandidatin që dëshiron.’

Duke e quajtur Metën ‘hileqar’ dhe ‘mistrec’, Balla tha se PS-ja do të vazhdojë punën sensibilizuese ndaj qytetarëve:

‘Çdo lloj vonese, e shkatuar për shkak të një presidenti mistrec dhe hileqar, unë besoj që ne kemi të gjitha mundësitë të vijojmë punën sensibilizuese dhe shpjeguese ndaj qytetarëve.’

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>