Basha akuzon Ramën se ka braktisur qytetarët

Nga Exit News
Basha akuzon Ramën se ka braktisur qytetarët

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka akuzuar, të shtunën, kryeministrin Rama se ka braktisur emigrantët shqiptarë që po tentojnë të udhëtojnë drejt Greqisë.

Duke iu referuar dhe ngjarjes së rëndë paraditen e së shtunës, ku një 10 vjeçar humbi jetën pasi u përplas nga ambulance në Kakavijë, Basha shkroi në Twitter:

“Njerëz të braktisur nga një qeveri e dështuar. Turp!”

Basha shpërndau dhe qëndrimin e PD-së, e cila deklaroi se humbja e jetës së fëmijës 10 vjeçar në Kakavijë është pasojë direkte e papërgjegjshmërisë së qeverisë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme