Basha: Berisha gënjen, nuk jam peng i Ramës

Nga Exit News
Basha: Berisha gënjen, nuk jam peng i Ramës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha përgënjeshtroi të mërkurën deklaratat e Sali Berishës se ishte peng i kryeminsitrit Rama.

“Për tetë vite më radhë Rama më ka akuzuar si kukull e Berishës, tani ai më akuzon si peng i Ramës. Asnjëra nuk është e vërtetë. E para është gënjeshtër, e dyta nuk do të ndodhë kurrë,” deklaroi Basha, në një prononcim për gazetarët para selisë së PD-së.

Ai rikonfirmoi qëndrimin se nuk ka për të patur në PD referendum kundër vendimeve të SHBA-ve.

“Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë nën  shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur,” u shpreh Basha.

Basha tha se lufta ishte me qeverinë Rama dhe se ai do t’i printe “betejës popullore” për ndryshim.

Një ditë më parë, ish-kreu i PD-së Berisha akuzoi Bashën për marrëveshje me Edi Ramën dhe se të dy komunikojnë me kode.

 

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>