Basha duket se nuk pranon draft marrëveshjen e negociuar nga ambasadorja Amerikane Kim

Nga Exit News
Basha duket se nuk pranon draft marrëveshjen e negociuar nga ambasadorja Amerikane Kim

Kryetari i PD-së Basha në një njoftim të shkurtër për shtyp tha se ka edhe një çështje për tu dakordësuar, duke lënë të nënkuptohet se nuk është dakord me draftin e dakordësuar me ndihmën e ambasadores amerikane Yuri Kim.

“Është bërë progres drejt dakordësisë për administrimin zgjedhor. Ka mbetur një çështje pa zgjidhur. Dua t’i sigurojë shqiptarët se opozita e bashkuar do të bëjë gjithçka për të siguruar votën e lirë dhe të ndershme”, tha Zoti Lulzim Basha përpara selisë së PD-së, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik.

Pak minuta më parë Ambasadorja amerikane tha se u arrit dakordësia për një draft reformë dhe se topi është në fushën e opozitës.

1 koment

 1. Elvira Jakova 4 Qershor, 2020 në 7:54 am

  Po me plas shpirti!
  Shoh nje popull te gozhduar pas bukes se perditshme, te karantinuar nga frika,te neperkembur nga e drejta, te shfrytezuar ne palc per nje cope buke.
  Shoh nje popull te mpire nga kujtesa ,te demoralizuar nga demokracia e shitur !
  Shoh nje Shqiperi te bere cope ne pasurite e saj te grabitura .
  Shoh nje toke te perdhunuar ne virgjerine e saj natyrore.
  Shoh burime te dhunuara.
  Njerez qe perndicen kur thone te vertetat.
  Shoh fjalen e lire qe burgoset me gjoba e mbyllje,shoh njerez ne Insitucionet e te burgosurve e internuarve qe sapo thone te vertetat largohen.
  Gjithkund vetem njerez te c,moralizuar , te rame pertoke nga nytesia por te patinuar nga pamja ,pa rudha me nderhyrje trupi , fytyre ,sikur trupi i tyre te mos ishte ne dinjitetin e Zotit!
  Kudo ku merret nje rroge, perfitim kane vetem njerez te pamoral,indiferente,qylgji,te pa ze ,vetem per te bere show jane te paret.
  Kemi makina luksi me njerez panjerezi, dyqane luksi per te nenshtruarat e te pispillosurat dhe lista pa fund per buken e perditshme.
  Shoh Kosoven martire te marre mendsh nga te njejtet qe skane as fe as atdhe.,por lekun kane padron .
  Me dhemb shpirti per Herojt per Teatrit Kombetar per sakrificen e tyre te jashtzakonshme , te gjate per te mbrojtur at pak dinjitet qe i kishte mbetur ketij vendi .
  Zhduku nje memorie ky i pashpirt !
  Shoh nje polici e administrate sherbetore te nje njeriu qe s,i ka mbet gja tjeter prej njeriu,vec dhunues i popullit te tij , qe s,ka kurgja te perbashket me popullin e tij.
  Ai ka tradhetuar cdo interes kombetar.

  Shoh te gjith perfaqesuesit e shteteve e te Europes te shkrrame prej bakshishit ,e prej lobeve qe heshtin e bejne sehir, e kur populli do te ngrihet per te rrezuar kete sistem mafioz kriminal ,sektar e te erret na thone jo se jeni jashte rregullave demokratike.E per gjemen qe ben Edi Rama me banden e tij e ata qe rrine prapa tij ne fshehtesi, heshtin!

  Ku je ambasadore e Amerikes ku je me fjalet qe iu drejtove popullit shqiptar ku je Amerike,ku je Europe ? A nuk po shihni , a nuk po degjoni se c,behet ne Shqiperi ?
  C,fare doni te arrini nen rrogoz me Shqiperine e shqipetaret ?
  .Ky i pashpirt ben cfare te doje me shqiptaret e pasurite e Shqiperise sikur te ishin te nenes ,e ju heshtni e nuk nderhyni! A mos jeni armiqte e maskuar te Shqiperise e Kosoves?!
  Pse Sazani nga zone ushtarake u be zone turistike ?
  Pse ne pandemi behen e zhbehen ligje ?
  C,far nguti emergjence pati nderhyrja naten
  per Teatrin Kombetar ?
  Ma shpjego o i madhi Kadare? A je zgjuar ti , krenaria kombetare?
  Apo ke humbur ne iluminim (LLeshin ia pate sugjeru kaloresit si president)
  Cfare manteli keni veshur ne rehati e madhni ,Ooo krenaria e kombit?!
  Supozohet se figura e presidentit perfaqeson unitetin Kombetar .
  Ku jeni ju ish president ,
  nuk ndiheni se ju ka caktu komoditet rilindja -vdekje e Rames?
  Po ju Meta ,pse nuk e thirrni popullin per te shperndare parlamentin ilegjitim,
  qeverine ilegjitime, zgjedhjet ilegjitime? Ke 30 vjet qe ke marr gjithcka nga politika pse nuk pranon tani te rrezikosh per Kombin ne rrezik te madh!

  Kushtetuta eshte per te mbrojtur te drejtat themelore te njeriut,cfare mbroni te gjith ju ?
  Cfare eshte kushtetuta pa te drejtat themelore te saj ?
  Pergjigju popullit tim Juri Kim , pse e leni kete moster politike aty ne karrigen qe s,i takon e silleni rreth tij gjoja se po beni reforme zgjedhore nga demokracia ?
  Me ke po luani ju e kujt donitja shisni keto? Nese edheEuropa eshte si Soreka e Han ne nuk duam kurre ate si keto zdrala te dhjamosura e korruptive qe nuk duan te miren e popullit por sillen rreth brekusheve te Edi Rames si zvarranike!
  Per cfare ju sherben ju dhe Europes njeriu i nates qe shkel te drejta dhe ka uzurpuar cdo institucion ?
  Cfare leksione demokracie mund te na jepni ju kur heshtni para ketij udheheqesi nate pa fe,pa atdhe?
  Po ju more socialiste specialist nate , pse heshtni? Identifikoheni edhe ju me te ?
  Asnje fjale askush nuk flet:Jeni heshtje varri se vetem ashtu keni qene gjithmone e jeni!
  Vetem varre!

  S,kam kujt t,i drejtohem mbi kete dhe !

  Dhimbjen time te pamate po ta drejtoj ty o Hyj!

  Po me plas shpirti!

  Kerkoj DREJTESINE TENDE!

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme