Basha ende asnjë vendim për koalicionet parazgjedhore

Nga Exit News
Basha ende asnjë vendim për koalicionet parazgjedhore

Lulzim Basha, kryetari i PD-së nuk u shpreh për koaliconi parazgjedhor dhe qeveritar me partitë e opozitës.

Pavarësisht këmbënguljes së gazetares Ilva Tare, Basha tha se po pret nëse presidenti do ta miratojë ose jo kodin e ri zgjedhor, për tu shprehur për koalicionet.

Ndërsa për koalicioninqeverisës, ai tha se ka një marrëveshje koalicionit parazgjedhor në 2017. Ai u shpreh i bindur se opozita do t’i fitojë zgjedhjet pavarësisht ‘makinacioneve’ të Edi Ramës.

“Kam një zyrë që e ndjek Ramën. Nuk kam kohë unë ta ndjek. Kam qënë dhe jam i gatshëm të dal në debat me Ramën. Është kulturë demokratike debate mes frocave politike, në vend demokratik”, përfundoi Basha.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>