Basha i përgjigjet Ramës: Taksa progresive sjell korrupsion

Nga Exit News
Basha i përgjigjet Ramës: Taksa progresive sjell korrupsion

Kryetari i PD-së Lulzim Basha theksoi sërish se plani ekonomik i opozitës do të hapë 110 mijë vende pune dhe do të rrisë të ardhurat e qytetarëve.

Në një diskutim me median, të martën, Basha tha se ‘plani ekonomik ka në qendër qytetarin dhe familjen shqiptare’.

Ai kritikoi taksën progresive të qeverisë Rama duke u shprehur se “taksa progresive ka dështuar, ka prodhuar korrupsion, padrejtësi dhe ka larguar rininë”.

Kryetari i PD-së u shpreh se taksa e sheshtë prej 9% e opozitës do të sjellë zhvillim të vendit.

Basha e akuzoi Ramën se kopjon programin e opozitës, duke thënë se ‘në fillim e krtikon dhe më pas e kopjon’.

Kryeministri Edi Rama sulmoi sot programin e ekonomik të PD-së, duke ju referuar si “prorgam pa shtyllë kurrizore”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>