Basha: Institucionet e reja të drejtësisë të kapura nga socialistët

Nga Exit News
Basha: Institucionet e reja të drejtësisë të kapura nga socialistët

“Institucionet e reja të drejtësisë në masën më të madhe janë të kapura ose të inflencuara nga shumica në pushtet,”pohoi kryetari demokrat Lulizm Basha të premten në mbrëmje në një bisedë në Emisonin ‘Zonë e Lirë’.

Pyetjes së gazetarëve se ai i njeh ai organet e reja të drejtësisë, Basha nuk ju përgjigj direkt por theksoi se këto organe “pa diskutim, janë konstituar nën presionin dhe diktatin e partisë në pushtet”.

Ai tha se edhe pse reforma u konceptua në të mirë të Shqipërisë, por u zbatua keq çfarë çoi në kapje politike të shumicës dërrmuese të organeve të reja të drejtësisë dhe në kapjen e shtyllës së drejtësisë.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme