Basha kërkon dorëheqjen e Ramës

Nga Exit News
Basha kërkon dorëheqjen e Ramës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama një muaj përpara zgjedhjeve parlamentare.

“Është qesharake se si njeriu që e ka lënë Shqipërinë prej 8 vjetësh vend numëro e nuk ka bërë as edhe një hap para, i lejon vetes të merret me mua, në vend që të marrë përsipër përgjegjësitë për dështimet e tij e të japë dorëheqjen”, shkroi Basha në një postim në Facebook.

Basha e akuzoi Ramën se nuk mban përgjegjësi për asgjë dhe si humbës “akuzon këdo dhe nuk pranon asnjë përgjegjësi për vete”.

Ai i bëri thirrje qytetarëve të votojnë më 25 prill, për të zgjedhur një kryeministër “të vërtet”.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>