Basha nuk përjashton mundësinë e referendumit për Teatrin Kombëtar

Nga Exit News
Basha nuk përjashton mundësinë e referendumit për Teatrin Kombëtar

Kryetari i PD-së Lulzim Basha nuk e përjashtoi mundësinë e një referendum për Teatrin Kombëtar. Në një intervistë për News 24, ai tha se ka diskutuar “me aleatët dhe mbetet si alternativë edhe referendumi”.

Këshilli Bashkiak miratoi më 14 maj, vendimin për shembjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar, në fshehtësi. Sikurse e Exit News e ka shpjeguar më parë, ky vendim është i paligjshëm, i marrë jashtë kompetencave të Këshillit Bashkiak Tiranë.

1 koment

  1. Emigranti 17 Maj, 2020 në 1:45 am

    Ik o kurv burrë se dhe ti një me këta je dhe me atë kuçedren e borbardhes që nuk është tu vdek akoma serbi ndyre qe e beri Shqipërinë lesh..
    Shiko ato paradat e Kurvave lgbt se ti nga këta je mos harronte dalesh nesër, grupimi tyre nuk përbën rrezik nga koronavirusi por për familjet I mbyllni si pulat I rifni kalamajtë rrugëve me policë bastard të lindur po nga nene kurvash nga koha e Komunistve maskarenjtë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme