Basha nuk tregon koncesionet që do të anullojë

Nga Exit News
Basha nuk tregon koncesionet që do të anullojë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u pyet direkt, të premten në mbrëmje në në emisionin ‘Zonë e Lirë’ nga gazetarja Ornela Liperi, se cilat janë dy koncesione që ai mendon se janë marrë në shkelje të ligjit dhe që duhet të hetohen dhe çmontohen.

Basha refuzoi të përmendë ndonjë emër kompanie, duke thënë se, nëse e bën këtë gjë, ai do të akuzohet nesër se hetimi ndaj tyre ka qenë i paragjykuar.

Basha tha vetëm se do të inceneratorët do të hetohen dhe “personat që janë përfshirë, nga kryeministri deri tek ministri më i thjeshtë dhe çdo ortak i sektorit privat do të vihen përpara drejtësisë”.

1 koment

  1. t 17 Tetor, 2020 në 8:27 am

    Luli asnjehere nuk ka patur b….per ti vene gjoksin gjerave,prandaj edhe votusit gri hezitojne,por te pakten e dine se voten do e japin kundra rames,por jo per lulin

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme