Basha pas takimit me Metën: Vendi del nga kriza kur të rrëzohet Rama

Nga Exit News
Basha pas takimit me Metën: Vendi del nga kriza kur të rrëzohet Rama

Në takimin me Presidentin Meta dhe përfaqësuesit e opozitës u diskutua se vendi del nga kriza kur shqiptarët të rrëzojnë Kryeministrin Rama.

Në një postim në twitter, kryetari i PD-së Lulzim Basha njofton se:

“Gjatë takimit të koalicionit opozitar me Presidentin Meta diskutuam për krizën dhe rrugëdaljen prej saj: shqiptarët do të shpëtojnë kur, të bashkuar kundër së keqes, do t’u drejtohen kutive të votimit me te gjitha garancitë për zgjedhje të lira dhe të ndershme”.

Takimi u zhvillua sot dhe zgjati për rreth një orë.

Presidenti Meta nuk ka bërë asnjë njoftim mbi çështjet e diskutuara në takim.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme